اجرای نمای کامپوزیت ساختمان اصفهان

اصفهان کامپوزیت

قیمت نمای کامپوزیت

قیمت نمای کامپوزیت به عوامل مختلفی مثل:

 1. نوع ورق ( که شامل برند ، ضخامت ، درصد خلوص مواد پلی اتیلن و آلومینیوم ، ضد حریق بودن یا نبودن و نوع رنگبندی  است )
 2. نوع طرح سه بعدی ( هر چه تعداد طرح ها بیشتر باشد هزینه آن بالاتر می شود )
 3. روش نصب ورق کامپوزیت (به دلیل شیار دار کردن ورق روش فیکس میزان مصرف ورق بیشتری نسبت به روش غیر استاندارد H L یا زیواری دارد، روش هنگ نیز هزینه مازاد زیادتری نسبت به روش فیکس دارد )
 4. مقدار قوطی مصرفی در نمای ساختمان ( که نصاب ها در آن خیلی موثر هستند و رابطه مستقیمی با حجم پروژه دارد )
 5. مقدار و حجم پروژه ( هر میزان حجم پروژه بیشتر باشد ، کارفرما هزینه کمتری برای اجرا متحمل می شود )
 6. ارتفاع پروژه ( هر چه ارتفاع بیشتر باشد هزینه نصب داربست و پس از آن ورق کامپوزیت ، برای کارفرما بیشتر می شود )
 7. محل پروژه ( هر چه محل پروژه دور افتاده تر باشد ، کارفرما هزینه بیشتری را متحمل می شود )

بستگی دارد . با این شرایط قیمت دادن برای نمای کامپوزیت بدون در نظر گرفتن موارد فوق نمی تواند دقیق باشد.

نمای کامپوزیت

عکس نمای کامپوزیت

اما شما قیمت حدودی را نیاز دارید که با شرح زیر می توانید حدود قیمت نمای کامپوزیت را به دست آورید. در آنالیزهای کلی هزینه ها به موارد زیر جهت محاسبه دقیق مساحت نما حتما توجه گردد:

 • نوع روش اجرا مشخص گردد ( در میزان استفاده از پیچ و پرج ، الکترود ، صفحه برش و چسب …. تاثیر می گذارد )
 • اندازه برش ورق ها ( به طبع به هر میزان که اندازه ها بزرگتر باشد هزینه کمتر می شود )
 • توجه به طرح نما و عوارض مثل فرو رفتگی برامدگی ( توجه به پیچیدگی نما و گاهی کرو کردن ورق کامپوزیت، به خودی خود هزینه مازاد است )
 • تعداد پنجره ها و نوع فلاشینگ دور آن و میزان حجم برجستگی ورق کامپوزیت 
 • طرح فلاشینگ در پشت بام که سراسری انجام می شود یا خیر

قیمت ورق کامپوزیت | فروش | انواع | کاربرد | ابعاد

قیمت نمای کامپوزیت

عکس نمای کامپوزیت

به طور کلی هزینه های اجرا که بر روی قیمت نمای کامپوزیت تاثیر گذار است، برای کارفرمایان محترم به شرح زیر می باشد:

 1. هزینه خرید ورق کامپوزیت
 2. هزینه زیرسازی نمای کامپوزیت با پروفیل آهنی ( خرید پروفیل 40*40 یا 20*40 یا… )
 3. هزینه اجرت نصب ورق کامپوزیت توسط نصاب ( که به روش نصب بستگی دارد هزینه روش هنگ از فیکس بیشتر است )
 4. هزینه طراحی (در برخی موارد احتساب می گردد )
 5. هزینه پوست کنی نمای کامپوزیت (در پروژه های عظیم اهمیت پیدا می کند)
 6. هزینه برش ورق کامپوزیت برای نصب لامپ هالوژن (در پروژه‌های جایگاه سوخت اهمیت پیدا می کند)

قیمت نمای کامپوزیت

عکس نمای کامپوزیت

عکس نمای کامپوزیت ساختمان

پوشش نمای ساختمان با پانلهای بزرگ آلومینیومی که آن را بصورت عکس نمای کامپوزیت ساختمان مسکونی در اینترنت مشاهده می کنید یا در سطح شهر در حقیقت یک محصول مدرن چند لایه ای با پوشش آلومینیومی در ابعاد دلخواه به ضخامت ۴ میلی متر هستش که متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم و هسته داخلی آنها از پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و پوشش رویه از جنس رزین PVDF دارد و اصطلاحاً ورق آلومینیوم کامپوزیت ACP  بهش گفته می شود.

عکس نمای کامپوزیت ساختمان مسکونی دو طبقه ویلایی

عکس نمای کامپوزیت ساختمان

عکس نمای کامپوزیت ساختمان

آلومینیوم را می توان در رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد و ACP ها در طیف گسترده ای از رنگ های فلزی و غیر فلزی تولید می شوند و همچنین الگوهایی که مواد دیگر مانند طرح چوب یا سنگ مرمر را تقلید می کنند. هسته معمولا پلی اتیلن چگالی پایین است، یا ترکیبی از پلی اتیلن و مواد معدنی کم پلیت برای نشان دادن خواص بازدارنده آتش است.

امروزه یکی از محبوب ترین ها در استفاده از نمای کامپوزیت ساختمان، علاوه بر طرح های یاد شده ترکیب آن با متریال های دیگر مانند چوب، اچ پی ال، شیشه، آجر نما و سیمان است. 

عکس نمای کامپوزیت ساختمان

عکس نمای کامپوزیت ساختمان برج آفتاب اصفهان

مزایا و معایب نمای کامپوزیت

بی شک مزایا و معایب نمای کامپوزیت برای کارفرمایان بسیار حائز اهمیت است چرا که با درک بهتر از آن میتوان خسارات احتمالی جانی و مالی را کاهش داد.در ادامه ما سعی کردیم که به آنها به صورت مجزا اشاره ای کنیم.

 • مزایای نمای کامپوزیت
 1. وزن سبک : ورق کامپوزیت دارای وزن کمی در حدود 4 الی 8 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد که در مقایسه با دیگر مصالح از قبیل شیشه، سنگ و سیمان دارای پایین ترین وزن ممکن می باشد. طبق تحقیق های انجام شده در این زمینه مشخص شد که نمای کامپوزیت آلومینیوم حدود 90% سبک تر از سنگ گرانیت ، 85% سبک تر از سیمان ، 75% سبک تر از شیشه و 50% سبک تر از ورق معمولی می باشد.

 2. نصب سریع : اجرای نمای کامپوزیت بسیار سریع‌تر از سایر نماهای ساختمانی انجام می‌شود.

 3. تعمیر و نگهداری : امکان تعوویض ورق معیوب و نگهداری آسان ، یکی دیگر از مزایای این نوع نمای ساختمان است.

 4. ورق کامپوزیت عایق صوت است: بخاطر جنس ورق کامپوزیت و به وجود آمدن لایه هوا میان نما و دیوار نمای ساختمان ، نمای کامپوزیت عایق صوتی خوبی به شمار می رود.

 5. رنگبندی متنوع و همه پسند : تنوع رنگ کالرچارت ورق کامپوزیت ، طیف بسیار گسترده ای از انواع این محصول را در اختیار شما قرار می دهد تا سلایق مختلف را پوشش دهد.
 6. مقاوم در برابر آتش سوزی : از لحاظ مقاومت در برابر آتش سوزی این محصول در نوع ضد حریق پیشرفت چشم گیری داشته و انواع ضد حریق در بسیاری از کشورها به عنوان مصالح ضد احتراق شناخته شده و در مکان های حساس مانند پمپ بنزین جایگاه سوخت و… مورد استفاده قرار می گیرند و پس از آتش سوزی نیز برای محیط زیست آلودگی ایجاد نمی کنند زیرا تمامی مواد بکار رفته در ساخت آن بدون CFC هستند و گاز سمی تولید نمی کنند.

 7. عملکرد غیر وابسته هنگام وقوع زلزله : با توجه به اینکه این ورق ها به صورت ثابت به نمای ساختمان وصل نمی شوند، در هنگام وقوع زلزله ورق ها در جای خود حرکت می کنند و فرو ریختن آنها به حدأقل می رسد. همچنین وزن کم کل سازه نما باعث کاهش ضریب زلزله در محاسبات می گردد.

 8. آب‌بندی کردن نما : یکی از مزایای نمای کامپوزیت، امکان آب بندی آن است به شکلی که امکان نفوذ آب به زیر نما وجود نداشته باشد و آب ناشی از باران و برف پس از هدایت به شیارهای تعبیه شده از محل معینی خارج می گردند.

 9. مقاوم در برابر خوردگی : این ورق ها در مقابل خوردگی ناشی از آب و هوا و باران های اسیدی کاملا مقاوم هستند و عوامل جوی هیچ گونه تأثیری بر زیبایی و کیفیت نما نخواهد گذاشت.تنها نکته مهم استفاد از ورق کامپوزیت مرغوب است تا رنگ نمای کامپوزیت تغییر پیدا نکند.

 10. اجرا در سطوح بسیار پیچیده و قوس : بخاطر فرم پذیری و انعطاف بالای ورق کامپوزیت ، می‌توان آن را کرو نمود و طرح های پیچیده و زیبایی را خلق نمود.

 11. انعطاف پذیری و فرم پذیری بالا : آلومینیوم ماده ای انعطاف پذیر است که می‌توان بر روی آن عملیات‌هایی مانند برش ، خم و سوراخ کاری انجام داد. ورق کامپوزیت که برای نمای ساختمان استفاده می شود در اشکال مختلف و با توجه به نوع نما طراحی و ساخته می شود و محدودیتی در شکل پذیری آن ها وجود ندارد. انعطاف پذیری بالای این محصولات باعث شده از آن ها در کنار مصالحی که انعطاف پذیری کمتری دارند، استفاده شود.
 12. عایق رطوبتی :آلومینیوم زنگ نمی زند و در هوای شرجی بسیار مقاوم است. برای همین بیشتر هموطنان بندر نشین و ساحل نشین از این نما بسیار استقبال کرده اند.

اجرای نمای کامپوزیت در تهران | قیمت هر متر مربع

مزایا و معایب نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت فست فود

معایب نمای کامپوزیت

معایب نمای کامپوزیت یا مشکلات موجود در استفاده از این محصول بی تردید بزرگترین مشکل موجود، که به این صنعت نوین لطمه می زند.در زیر ما سعی کردیم به چند مورد آن اشاره کنیم.

 1. استفاده از محصولات بی کیفیت و متحمل شدن خسارت : (با وجود اینکه در بازار کشور محصولاتی با کیفیت مناسب و استاندارد و همچنین گروه های متخصص برای اجرای این نما هم اتفاقاً وجود دارد. استفاده از ورق غیر متعارف در نمای ساختمان های حساس و بروز آتش سوزی و… )
 2. اجراهای نامناسب توسط برخی افراد غیر متخصص : ( انتظار می رود به خصوص در بحث اجرای ورق افراد متبحر و کاردان صرفاً به اجرای این محصول بپردازند و افراد غیر متخصص از لطمه زدن به این صنعت نوپا دست بکشند. هم چنین کارفرمایان محترم پس از تحقیق و اطمینان به کیفیت ورق و اجرا اقدام به نماسازی نمایند و این امر مهم را تنها از شرکت های معتبر بخواهند. )
 3. صرفه اقتصادی : ( نمای کامپوزیت از نظر صرفه اقتصادی مخصوصا نوع ضد حریق ، نسبت به نمای سنگ و یا آجر به صرفه نیست. پس اگر به دنبال نمای مقرون به صرفه هستید ، مسلما نمای کامپوزیت نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. )

 4. جرم پذیری : ( جرم پذیری نمای کامپوزیت نسبتا بالا بوده زیرا این نما از فلز آلومینیوم با رنگ کوره بوده که این خود از ایرادات وارده به این نما از جهت جذب ذرات معلق در هوا می باشد.البته نمونه ورقهای با فناوری نانو ضد گرد و غبار هستند. )

 5. امکان رشد و تکثیر حشرات در شکاف های آن : البته با اتخاذ کارهای پیشگیرانه در صورتی که در نمای داخلی ساختمان استفاده می کنید از حشره کش و… بایستی استفاده گردد.
 6. مقاومت پایین در برابر ضربه : از جمله معایب نمای کامپوزیت ساختمان محسوب می شوند.

مزایا و معایب نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت ساختمان

نمای کامپوزیت مغازه

نمای کامپوزیت مغازه و ساختمان با قیمت ارزان و رقابتی با عرضه بدون واسطه از نمایندگی رسمی کارخانه ورق کامپوزیت در تهران اصفهان شیراز مشهد تبریز کرج قزوین همدان زنجان اراک اهواز ارومیه بیرجند شهرکرد یاسوج بوشهر بندر عباس

نمای کامپوزیت مغازه ساخت تابلو های کامپوزیت که امروزه جایگاه ویژه ای به خاطر رنگبندی ، سبک بودن ، مقاوم در برابر شرایط جوی و شکل پذیری خوب موجب شده تا قیمت نمای کامپوزیت مغازه البته با اندکی گرانی ولی دوام بالا توجه تابلوسازان را جلب کند. و بسیاری از تابلوسازان داخلی از این نوع مصالح بعنوان پیکره اصلی تابلو استفاده نمایند.

نمای کامپوزیت مغازه با توجه به کاربری واحد تجاری و همچنین دکوراسیون داخلی مغازه طراحی و اجرا می‌شود. در طراحی نمای کامپوزیت مغازه رنگ بندی ورق های کامپوزیت نقش مهمی در جلب مشتری دارد. هر قدر رنگ به کار رفته در نمای تابلوی کامپوزیت مغازه جذاب تر باشد ، مشتری بیشتری را به سوی فروشگاه شما روانه می کند.سعی کنید از نمونه ورق نانو در اجرای تابلوی سردرب مغازه استفاده نمایید که خود تمیز کن باشد.

نمای کامپوزیت مغازه طرح چوب و نقره ای شاهین شهر

نمای کامپوزیت مغازه طرح چوب و نقره ای شاهین شهر

به خاطر آلودگی هوا امکان شستشوی مدوام نمای تابلو مغازه وجود ندارد و این ورق کامپوزت دیگر نیازی به شستشو ندارد. در اجرای نمای کامپوزیت مغازه سرعت عمل و دقت و تمیزی کار بسیار مهم است که این موضوع لزوم به کارگیری از ورق های کامپوزیت با کیفیت و همچنین اجرای نما توسط نصاب های با تجربه را می طلبد.قیمت نمای کامپوزیت مغازه بر اساس متر مربع ورق کامپوزیت اجرا شده برای اجرای نمای مغازه می باشد که شامل تابلوی مغازه و ستون‌های کامپوزیت کنار ویترین شیشه ای و درب وردی مغازه می‌باشد.

نمای کامپوزیت مغازه

نمای کامپوزیت مغازه کافی‌شاپ

 • مزایای تابلو کامپوزیت مغازه :
 1. یک آلیاژ سبک، با دوام و مقاوم برای سردر مغازه یا فروشگاه
 2. قابلیت شکل پذیری و فرم دهی بالا و جلب توجه مشتریان به مغازه شما
 3. تنوع در رنگ بندی که متناسب با نوع مغازه ، هر سلیقه ای را پوشش می دهد
 4. یک پوشش و بستر عالی برای نصب انواع حروف تبلیغاتی چلنیوم روی تابلو مغازه
 5. پوششی برای نماهای دکور داخلی و سطوح مسقف داخل مغازه
 6. اتصالات مناسب جهت هر نوع زیرسازی و قرارگیری دوربین مدار بسته
 • نکته های مهم در اجرای تابلو کامپوزیت :
 1. انتخاب جنس و کیفیت ورق کامپوزیت که می بایست از برندهای معروف باشد.
 2. استفاده صحیح و مناسب مصالح زیر سازی جهت پیکره تابلو کامپوزیت مغازه
 3. در نظر گرفتن الگوی برش ورق کامپوزیت و ردیف های منظم در اجرای بندها
 4. آب بندی و شیب مناسب تابلو در تمامی جهات
 5. خودداری از برش‌های اضافی
 6. فارسی بر کردن شکست های تابلو جهت زیبایی نما

نمای کامپوزیت مغازه موبایل فروشی

نمای کامپوزیت مغازه

نمای کامپوزیت سفید

نمای کامپوزیت سفید که از ورق کامپوزیت سفید ساخته شده همانطور که از نام آن پیداست به رنگ سفید است.رنگ های سفید به چند نوع دسته بندی در کالرچارت تقسیم می شوند مانند سفید یخچالی سفید مات سفید برس خورده و طرح دار.برای رنگ کردن سطوح ورق کامپوزیت سفید از تکنولوژی PVDF و نانو PVDF جهت ثبات رنگ و عدم ایجاد ترک استفاده می‌شود.

استفاده از نمای کامپوزیت سفید در ساختمان ها حس یه روز بودن روشنی خیره کننده در عین سادگی را به بیننده القا می‌کند. این نوع از ورق کامپوزیت به طور رایج در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده می‌گردد.ورق کامپوزیت سفید یکی از رایج ترین و محبوب ترین ورق های کامپوزیت است.

نمای کامپوزیت سفید

عکس ورق کامپوزیت سفید

نمای کامپوزیت ویلایی

نمای کامپوزیت ویلایی نصب و اجرا قیمت ویلا تفریحی ارزان طرح چوب در تهران اصفهان شیراز مشهد تبریز اهواز ارومیه بیرجند شهرکرد یاسوج بوشهر بندر عباس گیلان مازندران گرگان ساری رشت کرج قزوین همدان زنجان اراک

در مکان های تفریحی و ویلایی به دلیل داشتن طرح های جذاب مانند طرح چوب موجب می شود تا شهروندان و ساکنین بتوانند تعامل بهتری با محیط برقرار نمایند.نمای کامپوزیت ویلایی می تواند انتخابی مطمین برای نمای ویلای شما باشد.

نمای کامپوزیت ویلایی سفید

نمای کامپوزیت ویلایی سفید

نمای کامپوزیت ویلایی

نمای کامپوزیت ویلایی سفید

قیمت روز اجرای نمای کامپوزیت

قیمت روز اجرای نمای کامپوزیت ارتباط مستقیمی با قیمت مواد اولیه این محصول دارد یعنی آلومینیوم و پلی اتیلن.شرکت های تولیدکننده و همچنین وارد کننده ورق کامپوزیت در کشور ما متعدد هستند. نمای کامپوزیت ساختمان بیشترین نمای اجرا شده در کشور را به خود اختصاص داده است.

در اجرای نمای ساختمان ، اکثر کشورهای دنیا از متریال های گونان استفاده می‌کنند. ولی به دلیل سهولت در دسترسی و پایین بودن قیمت و اجرا کنندگان بسیار این محصول به شدت در ایران پرطرفدار است و استفاده های زیادی در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان از آن میگردد. در قیمت گذاری ورق کامپوزیت ضخامت پوسته آلومینیومی کامپوزیت، رنگ کامپوزیت، داشتن شرایط اختصاصی ضد حریق و لایه های ضد خش، لایه های رنگ PVDF نانو تکنولوژی پیش شرط اصلی می باشد.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت ساختمان

قیمت اجرای هر متر مربع نمای کامپوزیت

قیمت اجرای هر متر مربع نمای کامپوزیت لیست ورق خرید هزینه آلومینیوم در در تهران اصفهان شیراز  زنجان اراک اهواز یاسوج بوشهر بندر عباس مشهد تبریز کرج قزوین همدان ارومیه بیرجند شهرکرد

عوامل مهم در قیمت گذاری : تعداد پنجره ها و فرو رفتگی ها قوص ها در نمای ساختمان که معمولا کارفرمایان جهت محاسبه ورق کامپوزیت مصرفی طول و عرض نمای خود را درهم ضرب میکنند و مساحت پنجره ها را از این مقدار کم میکنند. اما پنجره ها بدلیل داشتن گوشه و خم کنار پنجره و فلاشینگ کف و سقف پنجره عملا بر متراژ نمای کامپوزیت اضافه می کنند.

خب چیزی که خیلی واضح هست وزن بسیار کم آن در ابتدا نظرها را به خودش جلب می کند و سپس سرعت اجرای آن مخصوصا در زیر سقف ها قطعا در مقایسه با سنگ ما نمی توانیم نمای کامپوزیت را از نظر مقاوم بودن در برابر ضربه مقایسه کنیم. اما سنگ به دلیل وزن بالا و سرعت اجرای کند در هر موقعیت و و فرصتی قابل کار نمی باشد و باید رفت سراغ گزینه های بعدی به علاوه این که سنگ را اگه پس از مدتی از طرح و رنگ آن خسته شویم.

تعویض آن کار بسیار دشواری است و تخریب یک نمای رومی بسیار هزینه بر است ، بنابر این اگر فکر می کنید نمای محل مورد نظر شما باید با تغییر دکوراسیون تغییر یابد انتخاب عاقلانه ای خواهد بود. در مقایسه با نمای شیشه ای نیز با در نظر گرفتن انعطاف پذیری ورق کامپوزیت و وزن آن این نما کابرد بیشتری دارد.

قیمت اجرای هر متر مربع نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت ساختمان مسکونی دو طبقه